Nowe Możliwości

Tarcza antykryzysowa otworzyła nowe możliwości dla przedsiębiorców – zwolnienie ze składki ZUS oraz różne świadczenia pomocowe.

Około tygodnia po terminie płatności pojawiła się informacja, że Krajowa Izba Rozliczeń będzie wnikliwie kontrolować przepływy pieniężne na kontach osób, które skorzystały w pomocy. Ma to przeciwdziałań ewentualnym wyłudzeniom pieniędzy z budżetu państwa.

Jedni pewnie już żałują, że się połaszczyli na pomoc, inni nie skorzystają. I wcale nie dlatego, że dokonali malwersacji. Raczej udowadnianie swojej niewinności może być zbyt przykre w stosunku do uzyskanej pomocy.

Maseczki na twarzach będziemy nosić przez najbliższe 2 lata. Podważa to skuteczność działań monitoringowych w różnych miejscach. Ale i na to znajdzie się rozwiązanie. Przypuszczam, że wkrótce pojawi się aplikacja na bazie zaufanego profilu, która będzie monitorować miejsce pobytu a może i rozmowy posiadacza. Uzyskane zostaną dwa cele: możliwość weryfikacji kontaktów i informacji o zakażeniach wirusem oraz prawne alibi, że osoba podejrzana w masce na miejscu przestępstwa to nie ja. Czyli potwierdzenie, że w trakcie napadu na stację benzynową byłem w kinie obok osoby, która nie jest zakażona wirusem.

Dostęp do tych informacji w przyszłości będzie można z sukcesami wykorzystać w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *