Donald Trump – sukces trzech pokoleń

Zapraszam do obejrzenia Maxa Kolonko i jego programu o Donaldzie Trumpie – na youtube. Wyścig w kampanii prezydenckiej, oczekiwania Amerykanów i obecna polityka. Mnie uderzyła historia rodziny – wnuczek emigranta z Niemiec – poszukiwacza złota, syn właściciela firmy budowlanej. Praca i sukces przodków Trumpa stanowią podwaliny Jego dzisiejszej działalności.
W jednym z wystąpień Trump pyta konkurenta – ile stworzył miejsc pracy? Bo On wiele.
I tutaj podobnie jak w książce „Twoje pieniądze się liczą” okazuje się, że majątek duży czy mały nie stanowi bytu dla samego siebie, ale stanowi jakby fundusz powierzony przez Pana Boga do zarządzania jakiemuś człowiekowi.
To podejście do bogacenia się jest rzadko spotykane w Polsce. A mianowicie powstrzymanie się od konsumpcji (kolejne auta, nieruchomości, tańsze lub droższe zabawki) na rzecz inwestowania, tworzenia miejsc pracy, poprawy lokalnej infrastruktury.
Po pierwsze, aby nie stracić. Po drugie, aby wygodniej mieszkać. Po trzecie, aby się pokazać. Takie założenia przyświecają wielu Polakom, których spotykam.
Ktoś zapyta – a co można zrobić z pieniędzmi za małymi na budowę fabryki lub hotelu. Zapewniam, że można. Trzeba sobie tylko zadać pytanie – co mogę zrobić dobrego dla innych. I proszę mnie dobrze zrozumieć – nie mam na myśli działalności charytatywnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *