Reparacje wojenne

Wszyscy skupili się na AK i Gestapo – przy czym 99% zna wersję po przetworzeniu. Gorąco polecam odsłuchanie całości wypowiedzi p. Prezesa na youtube. Padły tam ważniejsze zdania. A mianowicie otwartej sprawy odszkodowań dla Polski za II wojnę światową. Oczywiście płatnikiem miałyby być Niemcy. Skoro VW pożycza 20 mld euro na zapłatę za zniszczone środowisko w USA (ale jaja), to rząd Niemiec może wydać 300-400 mld euro na reparacje wojenne. Sprawa absurdalna? Niekoniecznie. Jeśli wola Hegemona jest taka, aby Polska rosła w siłę, to i Niemcy reparacje zapłacą. Przy okazji będą środki na mienie pożydowskie i możliwości gospodarcze sojusznika USA się zwiększą.

Terror

Marsz – naprzeciwko Policja, gaz łzawiący, pały, psy, helikoptery,
Dramatyczne obrazy tłuczonych przez policjantów manifestantów owiniętych w biało-czerwone flagi, kopanie leżących.
Obrazek z opozycyjnej manifestacji KOD-u, kiedy rządzi PiS? Nie, to Marsz Niepodległości dwa lata temu.
Obecnie cała opozycja bryluje w mediach, słyszymy o putinizacji życia i prześladowaniu jak na Białorusi. Ludzie! Gdyby tak było, to przywódcy opozycji komunikowaliby się przemycanymi listami i oświadczeniami z aresztów i miejsc ukrycia. Jak można tak kłamać.
Budzenie grozy, strachu, niepewności. Pamiętam uczucia jakie towarzyszyły informacji radiowej o wejściu ZOMO i wojska do Huty im. Lenina w Nowej Hucie (obecnie Sędzimira) w 1988 r.
Używanie obecnie w Polsce takiej narracji jest obrazą i naigrywaniem się z ludzi, którzy wtedy stracili życie i zdrowie, ale i także obrażaniem opozycjonistów w dzisiejszej Białorusi. Trzeba serca nie mieć, aby po demokratycznych wyborach mówić takie kłamstwa.
I jeszcze o Kaczyńskim – już raz oddał władzę. Gdyby rzeczywiście chodziło mu o władzę, to nie podałby się do dymisji w 2007 i nie byłoby wyborów, po których wygrała PO. Ale jak już pisałem samo zwycięstwo PiS-u jest niekonstytucyjne. Bo konstytucyjne w Polsce było wprowadzenie Stanu Wojennego, jak i Trybunał Konstytucyjny.

Zgodnie z Konstytucją

Rada Państwa w zgodzie z postanowieniami Konstytucji wprowadziła dziś o północy…
Z czego to cytacik? Z Jaruzelskiego w dniu 13.12.1981. I co?
I tyle. Zgodnie z Konstytucją to można i Stan Wojenny wprowadzić. Co było skutkiem ?
Ponad 100 zabitych, 10 tys internowanych, lata zastoju i izolacji, utrata normalnego życia przez normalnych Polaków.
Jak uważnie posłuchamy przemówienia Generał wystąpił w obronie demokracji i porządku w państwie.
Zachęcam do posłuchania
https://www.youtube.com/watch?v=7MHPrdAbse0
Jeszcze brakuje tylko stwierdzenia o mowie nienawiści. Reszta się zgadza. Teraz też najważniejsza jest Konstytucja a właściwie jej Trybunał.
Żeby nie było wątpliwości – Prezydent Duda i rząd PiS-u jest urzeczywistnieniem demokratycznych dążeń Polaków, a KOD, Nowoczesna, PO i PSL to spadkobiercy PRL-u.

Boże chroń Prezydenta

Swój swojego pozna po zdaniu albo dwóch. Jeśli PAD mówi, że Jego patronem jest św. Andrzej Bobola, to jest to wyzwanie. I dla ludzi, aby zastanowili się czy ich patronem jest Święty Kościoła Katolickiego czy Andrzejki. I diabłom, bo zapewne szału dostają, gdy mówi to Głowa Państwa czyli Król(jak ustaliliśmy to wcześniej). Mając takiego Patrona nie można się poddać i nie odnieść zwycięstwa. Ale nie sposób też oddzielić się od cierpienia. Dlatego mam do Każdego z Was prośbę o systematyczną modlitwę Pod Twoją Obronę co niedziela w intencji Pana Prezydenta.
Drugim ogniwem wskazującym na rękę Opatrzności Bożej jest historia Jego wyboru a raczej kariery w polityce. Kiedy pracował na UJ i realizował swoje marzenia o pracy naukowej, znajomy poprosił go ekspertyzę dla posła w Krakowie, potem Kancelaria Prezydenta L. Kaczyńskiego, europarlament i wybór. Nie planował, nie chciał a został sam z decyzjami ostatecznymi.
Boże chroń Prezydenta!

Orędzie

Przejrzysty przekaz skamląca tłuszczo.
Król, Prezydent, Głowa Państwa.
PAD uprzytomnił właściwą hierarchię w społeczeństwie. Przypomniał, kto tu jest Królem (bo stoi za Nim Naród) i że grzecznie poprosił Panów Polityków. Ale trzoda się nie posłuchała, więc się zdziwili. Prezydent nie będzie przyklepywaczem werdyktów partii politycznych, tylko gra swój scenariusz, pomimo ograniczeń wynikających z ustroju.
Prezydent jest odpowiednikiem Króla i trudno sobie to uprzytomnić, bo nikt z nas nie pamięta królestwa. Kmioty od małych geszeftów nie mają co marzyć o sterowaniu, narzucaniu czy zmuszaniu do działania Prezydenta.
I oby tak dalej.

Pracoholizm

Nałóg bardzo często wiąże się z depresją. Może się prezentować bardzo ostentacyjnie jak alkoholizm, ale może być całkiem niewidoczny a nie mniej niebezpieczny jak pracoholizm.
Pracoholizm jako pochodna depresji. Destrukcyjny rytm życia niszczący równie mocno pracoholika i jego najbliższych, jak i alkohol lub narkotyki. Dlaczego niebezpieczny?
Bo oprócz „karoshi” w Japonii umierających z przepracowania dotyka również pracowników w Polsce. Zaburzenia emocjonalne, utrata kontaktu z rodziną, wyniszczenie psychiczne, choroby somatyczne. Koledzy takiego delikwenta często opisują, jak dosłownie organizm rozsypuje się po zaprzestaniu pracy non-stop. Nie musi to być emerytura, wystarczy strata pracy. I jeszcze ta piękna wymówka u pracoholików, że to dla dobra najbliższych.
Dlatego warto zapytać się w domu, co byście chcieli. Tak naprawdę i uważnie się wsłuchać. A nie pędzić do roboty za nieadekwatne pieniądze. Bo żadne nie rekompensują tęsknoty i braku najbliższych osób.

Matematyki warto się uczyć

A będzie o TK. Pasjonujący serial ze zwrotami akcji. I wyrok dzisiejszy. Pomijam zawiłości prawne, zostańmy tylko przy prostych opisach logicznych.
Jak to jest, że Prezes TK pisze ustawę o TK? Może Naczelnik US napisze o US i będzie fajnie dla Naczelnika?
Skoro wg TK dwóch Sędziów zostało wybranych nieprawnie na podstawie Ustawy z czerwca 2015 tzn. że i cała Ustawa jest niekonstytucyjna. Bo jak może być coś niewadliwe, skoro produkuje wadliwy produkt?
Dalej – skąd Prezydent miał wiedzieć, że 3 sędziów jest dobrze wybranych, a 2 nie. Gdyby przyjął przysięgę od 5-ciu, to teraz by wnoszono o Trybunał Stanu, że przyjął ślubowanie od 2 wybranych niekonstytucyjnie?
A dlaczego matematyka? Bo jeżeli A>B, i B>C , to A>C, dla liczb rzeczywistych oczywiście.
Matematyka, logika, a potem dopiero radosna twórczość w życiu.